Antyki
Regulamin serwisu
Kaza Invest with Us
Polowanie
Kredyty Financing
Wypoczynek
Konserwacja
Wycena Valuation
Polecamy
Projekt skansen
Opłaty i Reklama
Leksykon architektury
Almanach Zabytków
Akty prawne
Procedury Procedures
Cudzoziemcy Foreign
Porady
Firmy
Projekt PP
Słownik Dictionary
Korzenie
Filatela
Obok - magazyn
Warszawa retro
Media
Vip
Przetargi Nowość !
Partnerzy
Kalkulator

|
Genealogia |
Program pozwalający na stworzenie drzewa genealogicznego swojej rodziny. Podczas pracy z aplikacją można w niej wpisać między innymi takie dane, jak nazwisko, imiona, stan cywilny, zawód, wyznanie, datę urodzenia itp. W bazie aplikacji umieścimy nawet piętnaście tysięcy osób. Genius Family Tree umożliwia też zapisywanie projektów i ich drukowanie.
Program możesz pobrać ze stron magazynu CHIP tutaj: www.chip.pl
Wiadomości z PCworld:
Komputery i Internet znacznie przyspieszyły i ułatwiły tworzenie drzew genealogicznych i wyszukiwanie bliskich i dalekich członków rodzin. W Sieci są potężne bazy danych, jak choćby Ancestery.com, które za darmo lub odpłatnie pozwalają przeprowadzić stosowną kwerendę. Dalsza część artykułu na internetowych stronach PCworld www.pcworld.pl
Interesujący artykuł pt.: 'My Prababki wychodzą z ram', którego autorami są Sławomir Kosieliński oraz Mirosław Pęczak, zamieściła Polityka (44/2002 -2374):
Po co nam właściwie pamięć o przodkach? Co wynika z rekonstruowanych drzew genealogicznych, spisywanych wspomnień i gromadzonych pamiątek? Czy to tylko snobistyczne hobby, czy w ...' Reszta artykułu.
|
|
|
Korzenie |
W tym dziale znajdą się informacje o emigracji:
jej przyczynach i skutkach
heraldyce i genealogii
Obserwując środowiska polonijne rozsiane na całym świecie można zaobserwować potrzebę kontaktu pomiędzy poszczególnymi grupami emigracyjnymi.
Również Rodak, który przybywa do obcego kraju, często ma duże problemy i to prawie ze wszystkim (gdzie się ruszyć, gdzie szukać mieszkania, pracy, kontaktów).
Rzetelna informacja jest tak bardzo potrzebna - i tym maluczkim i tym wielkim. Przygotowując się do wyjazdu, powinno się mieć szansę zdobycia tych najważniejszych informacji, a dotarcie do nich powinno być niezmiernie łatwe. Wielorakie związki polonijne nie mają kontaktu między sobą, a nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Często jedyną formą kontaktu oraz informacji jest tylko Dom Polonii w Pułtusku lub w Warszawie. Szybkie dotarcie do adresów, szybkie zamieszczenie informacji czy ogłoszenia jakie daje INTERNET jest szansą na przełamanie barier. Współdziałanie, integracja, informacja o często wspólnych, żywotnych problemach daje nadzieję na zbliżenie różnorodnych, często podzielonych środowisk emigracyjnych na wszystkich kontynentach.
Tymczasem przedstawiamy Wam kilka ciekawych miejsc:
Videofact - Archiwa historyczne.
Ambasady i Konsulaty Polskie - Wykaz.
W opracowaniu również tematy dotyczące:
wszystkich Stowarzyszeń i Organizacji Polonijnych (z informacją czym się one zajmują i gdzie działają), Domów Polonii za granicą - wykazy
witryn polonijnych
azpolonia.com.
dziennik.com.
monitor.com.
poland.net.
wszystkich Wydawnictw i czasopism Polonijnych (tytuły, zawartość merytoryczna, może spis treści gazet, czasopism, biuletynów - wykazy
gdzie i do kogo się zwrócić się w przypadku problemów (lekarze, prawnicy, kościół, organizacje charytatywne) - gdzie załatwić tanio nocleg, dobrą pracę
jak przeprowadzić sprawy spadkowe w kraju i za granicą
gdzie i jak odszukać bliskich zawieruszonych w obcym kraju
jak odzyskać Mienie Zabużańskie Zobacz
telefon informacyjny dla repatriantów: +48 (0 prefix) 22 870 72 43
Wszystkich zainteresowanych, zapraszamy do współpracy i pomocy w pozyskaniu informacji. Prosimy o uwagi i ewentualne propozycje rozszerzenia czy też zmiany formuły działania naszego stałego serwisu.
Konkursy:
Konkurs na najlepszą historię, zdarzenie związane z emigracją.
Konkurs na najciekawsze (najdokładniejsze) przedstawienie obiektu (grupy obiektów) o charakterze zabytkowym.
|
|
|
|
|
|